Kadir GURBETÇİ

Kadir GURBETÇİ

Biyografi

Orta öğrenimini Ümraniye Lisesi, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde “Uluslararası Ticaret” dalında tamamlayan Gurbetci, ikinci yüksek lisans çalışmasını Bahçeşehir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde “Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi” dalında tez aşamasında sürdürmektedir.

Sırasıyla “Muhasebe – Finansman” (İTO - Marmara Üniversitesi), “Yerel Yönetimler” ve Siyaset Akademisi’nden çeşitli eğitimler aldı. Uzun yıllar sosyal ve siyasi faaliyetlerde aktif görev alan Gurbetci sırasıyla; İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, Ümraniye Spor Kulüp Başkanlığı (1995-1999), Esnaf Gelişim Platformu Genel Koordinatörlüğü (2005) ve İSKİ Denetçiliği (2005-2007) görevlerinde bulundu. Ayrıca Ekim 2005 ile 2011 tarihleri arasında kuruluş aşamasından itibaren 6 yıl süre ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSPARK AŞ’de kurucu Genel Müdür olarak görev yaptı. Başta otopark olmak üzere ulaşım sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla; İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ile Viyana Belediyesi Ortak Ulaşım Çalıştayı’nda, 8. Ulaşım Zirvesi’nde, 1. Kent İçi Ulaşım Konferansı’nda, Abudabi Ortadoğu Middle East 2. Ulaşım ve Otopark Sempozyumu’nda, Bilişim Teknolojileri’nin uygulama alanlarında, elektrikli araçlar çalıştayında (Lizbon), Kent İçi Ulaşım ve Otopark Konferansı’nda (Intertraffic Fuarı), Boat Show’da (CNR), Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenen Bilişim Sempozyumu’nda, Akıllı Ulaşım Sistemleri Elektrikli ve Hibrid Araçlar Çalıştayı’nda (Yıldız Teknik Üniversitesi), IBM Akıllı Şehirler Zirvesi’nde (Eurasia Bilişim Zirvesi), Bahçeşehir (HLO), Okan ve Fatih Üniversiteleri ile Türkiye Belediyeler Birliği’nde “Liderlik ve Ulaşım” gibi çeşitli konferanslarda, sunumlarda, panellerde tebliğler verdi.
Çeşitli dernek, vakıf ve sermaye şirketlerinde yöneticilik yapan Gurbetci; 1988’den bu güne Mali Müşavirlik hizmetleri ile iştigal etmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Yazarın Tüm Eserleri

tüm yazarlar »